یزد؛ دومین استان رکوردار تلفات رانندگی درون شهری

به گزارش واندر هنگر، سرپرست پلیس راهور استان یزد گفت: با فوت 104 نفر در این استان به علت حوادث رانندگی درون شهری در سال جاری و از لحاظ تعداد کشته ها دومین استان کشور هستیم.

یزد؛ دومین استان رکوردار تلفات رانندگی درون شهری

به گزارش واندر هنگر آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ رضا زارع افزود: بیش از 4 هزار نفر نیز در این حوادث، مجروح شدند.

به گفته وی یکصد و چهارمین فوتی ناشی از حوادث رانندگی درون شهری مربوط به بانوی راننده ای بود که روز گذشته 13 بهمن با برخورد به تیر چراغ برق، فوت کرد.

104 فوتی و بیش از 4 هزار مصدوم در مدت زمانی کمتر از 11 ماه آن هم در استانی مانند یزد، آماریست که نباید به سادگی از کنار آن گذشت، به ویژه آنکه رتبه دوم کشور را هم در این زمینه به خود اختصاص داده است.

آنجه باید مورد توجه باشد و نیاز اولیه یزد در این بخش است فرهنگ رانندگی است؛ شاید یزد بیشترین تعداد سرعت گیرها و دوربین های کنترل سرعت را داشته باشد و کمتر خیابانی است که با این دو مورد پوشش داده نشده باشد که قطعا دلیل آن بی مبالاتی و قانون شکنی عده ای معدود در سطح خیابان های این شهر است.

سرعت زیاد، عامل نخست تلفات رانندگی در استان یزد اعلام شده ضمن آنکه موتورسواران قانون شکن هم یک پای ثابت حوادث رانندگی منجر به فوت و جرح در این خطه هستند.

اجرای طرح های مختلف راهور و شورای ترافیک برای کنترل رانندگان و موتورسواران قانون شکن هم چندان پیروز نبوده و هر روز بر آمار تلفات انسانی این بخش در استان اضافه کرده می شود.

آن طور که گفته شده روزانه 100 تصادف کوچک و بزرگ در این استان رخ می دهد و روزی نیست که یکی از خیابان های شهر یزد شاهد برخورد خودروها و موتورسیکلت ها با یکدیگر نباشد.

لازم است شورای ترافیک استان، شورای شهر، استانداری، شهرداری، نیروی انتظامی، راهور و دیگر دستگاه های مربوطه در استان، طرحی نو در اندازند و راهکاری اساسی برای این معضل که هر روز بر دامنه آن اضافه کرده شده و جان جوانان را به خطر می اندازند ارائه دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 763

به "یزد؛ دومین استان رکوردار تلفات رانندگی درون شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزد؛ دومین استان رکوردار تلفات رانندگی درون شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید