کاهش 5 درصدی ثبت نام در مدارس غیردولتی خراسان رضوی، کرونا شهریه ها را کاهش نداد

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران/خراسان رضوی کارشناس مسئول مدارس غیردولتی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: سال جاری میزان ثبت نام در مدارس غیردولتی کاهش 5 درصدی داشته اما در پیش دبستانی ها این کاهش بسیار بیشتر و حدود 90 درصد بوده است.

کاهش 5 درصدی ثبت نام در مدارس غیردولتی خراسان رضوی، کرونا شهریه ها را کاهش نداد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

حسن امیری در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: کاهش ثبت نام ها موجب توقف فعالیت بیش از 100 مدرسه و مرکز آموزشی اعم از پیش دبستانی، دبستان و... شده است. این موضوع همچنان ادامه داشته و پیش بینی می شود افزایش نیز داشته باشد.

کارشناس مسئول مدارس غیردولتی خراسان رضوی در رابطه با افزایش شهریه مدارس برای سال تحصیلی جاری اعلام کرد: مدارس غیردولتی هر سال بین 15 تا 29 درصد افزایش شهریه دارند که این افزایش براساس هزینه اجاره بها، بالارفتن حق التدریس و... مشخص می شود و شهریه مدارس حتی با وجود شیوع بیماری کرونا نیز کاهش پیدا ننموده و رو به افزایش بوده است.

وی درباره شهریه های مدارس غیردولتی استان اضافه نمود: میزان شهریه ها در مقاطع مختلف متفاوت است. در مدارس ابتدایی میانگین شهریه سه میلیون و 350 هزار تومان، در مقطع پیش دبستانی میانگین شهریه ها یک میلیون و 900 هزار تومان، در مقطع متوسطه اول به طور میانگین چهار میلیون و 450 هزار تومان و هزینه شهریه در مقطع متوسطه دوم نیز به طور میانگین 6 میلیون و 100 هزار تومان برآورد شده است.

امیری در پاسخ به این سوال که آیا هزینه کلاس های فوق برنامه سال گدشته به خانواده ها عودت داده شده یا خیر اعلام کرد: مدارس باید هزینه کلاس های فوق برنامه برگزار نشده را برگردانند یا در شهریه سال جدید محاسبه نمایند. اگر مدرسه ای این هزینه را برنگرداند، به آن تذکر داده می شود که در صورت عدم تمکین، گزارش این تخلف به شورای نظارت ارسال شده و با مدرسه برخورد می شود.

مدیرمسئول مدارس غیردولتی خراسان رضوی گفت: با توجه به این که در روزهای شیوع بیماری کرونا هستیم، باید بین مدیران، موسسین و اولیا درک متقابلی به وجود آید که همه بتوانند از این شرایط به خوبی و خوشی عبور نمایند. این روزها برای موسسان و خانواده ها مشکلاتی وجود دارد که باید با همدلی به آن ها یاری کرد و با ایجاد درک متقابل میان اولیا مثل سال های گذشته دانش آموزان با اطمینان خاطر در کلاس ها حضور پیدا نموده و به ادامه تحصیل بپردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1193

به "کاهش 5 درصدی ثبت نام در مدارس غیردولتی خراسان رضوی، کرونا شهریه ها را کاهش نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 5 درصدی ثبت نام در مدارس غیردولتی خراسان رضوی، کرونا شهریه ها را کاهش نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید