پوتین نتیجه مذاکراتش با اردوغان را به اطلاع بشار اسد می رساند

به گزارش واندر هنگر، سخنگوی کرملین بیان نمود که رئیس جمهوری روسیه قطعاً بشار اسد همتای سوری خود را در جریان نتیجه مذاکرات روز پنج شنبه خود با رجب طیب اردوغان درباره حل بحران کنونی در اوضاع ادلب قرار خواهد داد.

پوتین نتیجه مذاکراتش با اردوغان را به اطلاع بشار اسد می رساند

به گزارش گروه بین الملل واندر هنگر به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت که ولادیمیر پوتین قطعاً، نتیجه مذاکرات با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه را به اطلاع بشار اسد همتای سوری خود خواهد رساند.

پسکوف در پاسخ به سؤال این خبرگزاری در این رابطه، چنین اقدامی را قطعی دانست.

مذاکرات روز گذشته (پنجشنبه) بین رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه با موضوعیت حل وفصل وخامت اوضاع در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه، حدود شش ساعت در مسکو به طول انجامید. همان طور که ولادیمیر پوتین در پایان این دیدار به واندر هنگر گفت، این گفت وگوها کار دشواری بود، ولی با نتیجه مثبت به پایان رسید.

کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که توافقات جدید اجرا شده بین رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه درباره ادلب، تضمین کننده رفع سریع بحران جدید در این منطقه نیست، اما دلگرم کننده است.

کاساچوف گفت: امروز (پنجشنبه) یک سند جدید برای حل وفصل اوضاع مورد توافق قرار گرفت و این باعث خوش بینی است. اگرچه تضمینی برای رفع بحران جدید نیست. منطقه ثبات در خاورمیانه شرق موضوع ظریفی است و هر چیز ظریف، اغلب می شکند، به خصوص اگر خیلی ها به آن علاقه مند باشند، از جمله نیروهای خارج از شرق (فرامنطقه ای). البته امروز آنها پیروز نشدند، بلکه پوتین و اردوغان پیروز شدند و این اصلی ترین مسئله است.

این سناتور یادآور شد، نتیجه کلیدی این مذاکرات بود که راه حل های قابل قبول برای مشکل تشدید وخامت اوضاع در ادلب سوریه پیدا شده است و برای رسیدن به آنها اکنون باید تلاش کرد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 810

به "پوتین نتیجه مذاکراتش با اردوغان را به اطلاع بشار اسد می رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین نتیجه مذاکراتش با اردوغان را به اطلاع بشار اسد می رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید