پنتاگون درباره 850 دانشجوی عربستانی تحقیق می نماید

به گزارش واندر هنگر، ایسنا نوشت: مقام های آمریکایی اعلام کردند پنتاگون در پی تحقیق درباره پیشینه نظامیان عربستانی تحت آموزش در آمریکا به هیچ موردی از وجود تهدید فوری در بین آنها دست نیافته است.

پنتاگون درباره 850 دانشجوی عربستانی تحقیق می نماید

مسئولان وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند در دو هفته گذشته دست به یک بازنگری امنیتی در پیشینه نظامیان عربستانی تحت آموزش در آمریکا زده اند.

گری رید، یک مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گفت مقامات هویت حدود 850 دانشجوی افسری عربستانی که در حال حاضر در پایگاه های آمریکا هستند و همچنین فعالیت های قبلی آنها در شبکه های اجتماعی را آنالیز نموده اند.

وی گفت: می توانم بگویم ما هیچ اطلاعاتی حاکی از وجود سناریوی تهدید فوری به دست نیاورده ایم.

در حال حاضر 5000 نظامی خارجی در آمریکا آموزش میبینند که از این تعداد 850 عربستانی در یگان های مختلف هستند و 350 دانشجوی افسری عربستانی در یگان نیروهای دریایی آموزش میبینند.

این آنالیز بعد از آن صورت گرفت که محمد الشمرانی، یک دانشجوی افسری در پایگاه پنساکولای فلوریدا در تاریخ 6 دسامبر به سمت همقطاران خود تیراندازی کرد که طی آن سه نفر کشته و هشت تن نیز زخمی شدند.

به گفته گری رید، پنتاگون در حال پیشبرد یک برنامه خود به منظور اعمال سختگیری بیشتر در آنالیز سوابق تمامی دانشجویان افسری خارجی تحت آموزش در آمریکا است.

به گفته یک مقام ارشد دفاعی آمریکا که نامش را فاش نکرد، این آنالیز ها به هیچ مورد تهدید آمیزی در میان دانشجویان عربستانی برنخورده است.

او اظهار کرد، انتظار می رود یک واحد ضربت پنتاگون که وظیفه بازبینی در فرایند آنالیز سوابق دانشجویان افسری خارجی در آمریکا را بر عهده دارد، توصیه به آنالیز دائمی پایگاه های داده دولتی و تجاری و آنالیز پستهای منتشر شده از سوی این دانشجویان در شبکه های اجتماعی نموده است.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 646

به "پنتاگون درباره 850 دانشجوی عربستانی تحقیق می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون درباره 850 دانشجوی عربستانی تحقیق می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید