واکنش سازمان هواپیمایی به انتشار خبر توقف فعالیت

به گزارش واندر هنگر، سازمان هواپیمایی در واکنش به انتشار خبر توقف فعالیت این سازمان در پی بروز سانحه سقوط هواپیمای ATR اعلام کرد: این سازمان نماینده حاکمیت در صنعت حمل و نقل هوایی و تابع قوانین و مقررات داخلی و بین المللی بوده و براساس قانون وظیفه بررسی سوانح بر عهده این سازمان وهدف محوری آن پیشگیری از سوانح آینده است.

واکنش سازمان هواپیمایی به انتشار خبر توقف فعالیت

ایسنا: اخیرا اخباری در رسانه ها به نقل از یکی از ممیزهای سازمان هواپیمایی منتشر شده مبنی بر اینکه در راستای پرونده سقوط هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان در 29 بهمن ماه سال 1396، حکمی از سوی دادگستری اعلام شده که بر اساس آن فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی توسط دادگاه بدوی متوقف شده است.

در پی انتشار این خبر، روابط عمومی سازمان هواپیمایی اعلام کرد: قابل انکار نیست که در بررسی سانحه ATR آسمان 29 بهمن 96 تمامی مراحل بررسی سانحه همکاری های تنگاتنگی با مراجع قضایی صورت گرفته که کماکان ادامه دارد و نتایج بررسی هم مرحله به مرحله در اختیار مسئولان قضایی قرار گرفته است. آنچه حائز اهمیت است توجه به موقعیت صنعت بوده و حال که آمریکایی ها اهداف چند دهه گذشته خود را تشدید و زمین گیر کردن صنعت را دنبال می کنند، طرح مسائل مناقشه انگیز به مصلحت نیست و یقینا تلاش های متخصصان صنعت حمل و نقل هوایی را که با نگاه به توانمندی های داخل صنعت را سرپا نگه داشته اند، کم رنگ جلوه می دهد و زمینه کاربردی شدن استعدادهای شایسته در صنعت را دچار خدشه می کند.

این سازمان مصمم به ادامه مسئولیت خطیر در انجام وظایف بوده و نه تنها آماده همکاری با مراجع ذیربط در خصوص سوانح ویا هر اتفاق دیگری است، به اراده قوه قضائیه مبنی بر حمایت از صنعت هوایی در جهت تقویت نیروی متخصص در راستای مقاومت و توانمندی های داخلی احترام گذاشته و برای رسیدن به نتایج بایسته از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهد کرد. همچنین در خصوص وضعیت مسئولیت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری باید گفت که ایشان همچون گذشته مشغول انجام وظیفه بوده و اهداف صنعت را دنبال می کند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 486

به "واکنش سازمان هواپیمایی به انتشار خبر توقف فعالیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان هواپیمایی به انتشار خبر توقف فعالیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید