خبرنگاران پرونده ترامپ برای محاکمه به سنا تحویل داده شد

به گزارش واندر هنگر، نیویورک- خبرنگاران- پرونده استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا برای بررسی در محکمه سنا، به این مجلس ارسال شد.

خبرنگاران پرونده ترامپ برای محاکمه به سنا تحویل داده شد

به گزارش خبرنگاران، اعضای موسوم به مدیران استیضاح که منتخب مجلس نمایندگان آمریکا هستند، شامگاه دوشنبه پرونده استیضاح ترامپ را با اتهام تحریک برای شورش به مجلس سنا فرستادند تا در جلسات محاکمه ای که قرار است از 20 بهمن ماه تشکیل شود، رسیدگی شود.

پس از رسیدن پرونده به سنا، جیمی راسکین سرپرست تیم مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان، دادخواست اتهامی ترامپ را قرائت کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا 25 دی ماه پس از بحثی حدود پنچ ساعته، وارد رای گیری برای دومین استیضاح ترامپ در مدت چهار سال شد که 232 نفر با آن موافقت و 197 نفر با آن مخالفت کردند.

10 نفر از جمهوری خواهان نیز به نفع موافقان استیضاح ترامپ رأی دادند. ضمن آنکه پنج نماینده نیز از رأی دادن امتناع کردند.

پس از حادثه شورش هواداران ترامپ در 17 دی ماه و یورش به ساختمان کنگره آمریکا که به کشته شدن 6 نفر و مجروح شدن تعداد زیادی منجر شد، استیضاح ترامپ در دستور کار نمایندگان عمدتا دموکرات قرار گرفت.

ابتدا آنها کوشیدند تا مایک پنس معاون رئیس جمهوری را متقاعد سازند با استفاده از متمم 25 قانون اساسی، رئیس جمهوری آمریکا را برکنار کند و اختیارات را در دست گیرد. این درخواست با وجود تصویب یک قطعنامه درباره آن، با مخالفت پنس روبرو شد.

ترامپ هم به جای پذیرش مسئولیت آنچه که در چهارشنبه گذشته در پایتخت آمریکا رخ داد، سخنرانی و اقدامات خود را کاملا مناسب خواند. او در عین حال تهدید کرد استیضاح وی منجر به برافروخته شدن خشم بیشتر خواهد شد.

اما مخالفان وی معتقدند که همه آنچه که در 17 دی ماه رخ داد به واسطه فراخوان ترامپ و حمایت های وی رخ داده است. این موضوع فقط در میان دموکرات ها مطرح نیست و جمهوری خواهان هم به آن باور دارند.

همزمان با ارسال پرونده استیضاح ترامپ به سنا، رئیس جمهوری سابق آمریکا در بیانیه ای از آغاز دفتر رسمی خود در پالم بیچ فلوریدا خبر داد که تمام فعالیت های رسمی همچون ارتباط با خبرنگاران در آن انجام می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1435

به "خبرنگاران پرونده ترامپ برای محاکمه به سنا تحویل داده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرونده ترامپ برای محاکمه به سنا تحویل داده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید