جزئیاتی از اتصال ابوبکر البغدادی به اینترنت در آخرین پناهگاه خود

به گزارش واندر هنگر، منابع خبری چهارشنبه جزئیاتی از اتصال سرنموده داعش به اینترنت در آخرین پناهگاه خود در شمال سوریه منتشر نموده اند.

جزئیاتی از اتصال ابوبکر البغدادی به اینترنت در آخرین پناهگاه خود

به گزارش گروه بین الملل واندر هنگر، منابع خبری چهارشنبه گزارش داده اند مجتمعی در شمال سوریه که به مخفی گاه ابوبکر البغدادی، سرنموده معدوم گروه تروریستی داعش تبدیل شده بود تا ساعاتی قبل از حمله نهایی به اینترنت متصل بود.

ابوبکر البغدادی چند هفته پیش در جریان عملیات نیروهای آمریکایی به منطقه ای در استان ادلب سوریه کشته شد. او در جریان این حمله به همراه سه فرزندش در یک تونل بن بست گرفتار شد و به زندگی خود خاتمه داد.

اسنادی که به دست تلویزیون الآن رسیده نشان می دهد این مجتمع از شروع ماه فوریه امسال اشتراک اینترنت داشته و تا 12 ساعت قبل از حمله به آن به اینترنت متصل بوده است.

خبرنگار تلویزیون الان در حساب کاربری اش در توئیتر نوشته اسنادی که او به آنها دست یافته نشان می دهد اشتراک اینترنت این مجتمع از 1 فوریه شروع شده و مالک، هزینه آن را ماهانه به صورت نقدی به تأمین نماینده اینترنت در آن منطقه پرداخت نموده است.

هزینه ماهانه اینترنت معادل 8 دلار بوده که تا ماه اکتبر پرداخت شده است. خبرنگار الان همچنین افشا نموده البغدادی از نام کاربری mhrab برای اتصال به اینترنت استفاده نموده است.

رسانه های آمریکایی چند هفته پیش جزئیاتی از عملیات کشتن ابوبکر البغدادی، سرنموده منتشر نموده و مدعی شده اند او برای در امان ماندن از خطر 67 هزار دلار به گروه های مسلح رقیب پرداخت نموده بود، اما خاتمه یک عنصر داخلی داعش مخفی گاهش را لو داد.

مقام های آمریکاییِ آگاه از عملیات کشتن البغدادی به روزنامه واشنگتن پست گفته اند کماندوهای آمریکایی با یاری یکی از عناصر داعش که از جمله افراد دخیل در جابجایی های البغدادی در سوریه بود توانستند محل اختفای نهایی او را پیدا نمایند. این عضو داعش، حتی در عملیات ساخت و ساز مخفی گاه البغدادی در سوریه هم نقش داشت.

مقام های مورد استناد واشنگتن پست می گویند اطلاعات دقیق این مخبر داعش از محل اختفای البغدادی و همچنین طرحی که او از تک تک اتاق های پناهگاه او ارائه کرد، از اهمیتی اساسی در عملیات 26 اکتبر که به کشته شدن یکی از خطرناک ترین تروریست های جهان منجر شد، برخوردار بود.

این مخبر هنگام انجام عملیات در مجتمع محل اختفای البغدادی در استان ادلب سوریه در آنجا حضور داشت و دو روز بعد به همراه خانواده اش از منطقه خارج شدند. احتمال می رود دولت آمریکا جایزه 25 میلیون دلاری که برای سر البغدادی معین نموده بود را به این فرد اعطا کند.

تابعیت این فرد نفوذی در داعش هنوز تعیین نشده است. یکی از مقام های مورد استناد واشنگتن پست گفته او سنی و اهل یکی از کشورهای عربی است و از زمانی که داعش یکی از خویشاوندانش را کشت به صف مخالفان این گروه تروریستی پیوست.

روزنامه نیویورک تایمز هم در گزارشی جداگانه نوشته البغدادی بعد از پرداخت پول به یکی از گروه های مسلح رقیب، در پایگاه آن گروه در استان ادلب مخفی شده بود.

طبق گزارش نیویورک تایمز، سرنموده داعش دست کم 67 هزار دلار به گروهک حراس الدین، وابسته به القاعده پرداخت نموده بود. با این حال، در خاتمه، این یکی از عناصر داخلی داعش بود که البغدادی را لو داد.

در سال های گذشته، ادلب به کانون تجمع شماری از گروه های مسلح مخالف با داعش تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 569

به "جزئیاتی از اتصال ابوبکر البغدادی به اینترنت در آخرین پناهگاه خود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از اتصال ابوبکر البغدادی به اینترنت در آخرین پناهگاه خود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید