ترامپ خواهان بلاک کردن منتقدانش در توئیتر شد

به گزارش واندر هنگر، کاخ سفید دادخواستی را تقدیم دیوان عالی ایالات متحده کرده تا ترامپ بتواند منتقدانش را در زیر پست های توئیتری خود بلاک کند. وی در حال حاضر چنین امکانی را ندارد.

ترامپ خواهان بلاک کردن منتقدانش در توئیتر شد

کاخ سفید پیش از این در این زمینه به یک دادگاه عادی در آمریکا شکایت کرده بود، اما این دادگاه درخواست رئیس جمهور آمریکا را رد کرده بود. از همین رو دولت آمریکا به دیوان عالی این کشور متوسل شده و امیدوار است بتواند نظر مثبت آن را به دست آورد.

حکم دادگاه بر علیه ترامپ اولین بار در جولای 2019 اعلام شده بود و بر اساس آن دونالد ترامپ حق ندارد در یک مکان عمومی منتقدان خود را بلوکه کند. البته سایر کاربران توئیتر از چنین حقی برخوردار هستند، اما ترامپ به دلیل اینکه رئیس جمهور آمریکاست و باید جوابگوی عملکرد خود در قبال همه مردم باشد از چنین قابلیتی برخوردار نیست.

استدلال ترامپ این است که وی به جای حساب رسمی رئیس جمهور آمریکا در توئیتر به نشانی POTUS از حساب شخصی خود استفاده می کند و لذا باید چنین حقی داشته باشد. اما نه توئیتر و نه دادگاه فدرال آمریکا این استدلال را نپذیرفته اند.

مدیران توئیتر در ماه های اخیر بارها پست های ترامپ را به علت نشر اطلاعات دروغ، نفرت پراکنی و ترویج خشونت حذف یا محدود کرده اند و ناتوانی وی برای بلوکه کردن نظرات مخالفانش در ذیل حساب کاربری شخصی به خشم ترامپ افزوده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1156

به "ترامپ خواهان بلاک کردن منتقدانش در توئیتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خواهان بلاک کردن منتقدانش در توئیتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید