تجاوز جنسی شبه نظامیان ائتلاف سعودی به چند کودک در جنوب غرب یمن

به گزارش واندر هنگر، یک سازمان بین المللی در گزارشی میدانی از تجاوز جنسی شماری از شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی به تعدادی از بچه ها در جنوب غرب یمن اطلاع داد و خواهان پیگرد بین المللی آنان شد.

تجاوز جنسی شبه نظامیان ائتلاف سعودی به چند کودک در جنوب غرب یمن

به گزارش گروه بین الملل واندر هنگر، یک گزارش میدانی تهیه شده توسط سازمان بین المللی صلح برای امداد و حقوق بشر تأیید کرد که دوازده کودک که برخی از آنها هشت ساله هستند توسط اعضای گروه های شبه نظامی مورد حمایت ائتلاف سعودی در شهر تعز مورد تجاوز قرار گرفتند.

تعز در جنوب غرب یمن، شهری مشرف بر تنگه باب المندب است که بخشی از آن تحت کنترل شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی اماراتی است.

گزارش مذکور شامل شهادت خانواده های چهار پسر قربانی در این خصوص است. آنها در گفت وگو با این سازمان از تجاوز جنسی به فرزندانشان در یک سری حوادث طی هشت ماه گذشته صحبت کردند که دو مورد از آن توسط شبه نظامیان حزب الاصلاح مورد تجاوز قرار گرفتند.

حزب الاصلاح، شاخه گروه اخوان المسلمین در یمن شناخته می گردد که در جنگ جاری در یمن از متحدان عربستان سعودی است.

سازمان بین المللی صلح برای امداد که مقر اصلی آن در استکهلم (سوئد) است، برای پیگیری و رصد موارد سوءاستفاده جنسی از بچه ها در تعز، یک تحقیق میدانی انجام داده و شهادت های دردناک تعدادی از بچه ها را که قربانی تجاوز جنسی شده اند، ثبت نموده است.

به گزارش وبگاه خبری متابعات یمن، سازمان بین المللی صلح برای امداد و حقوق بشر، دستگیری و بازپرسی متهمان به تجاوز جنسی به بچه ها در تعز و اعمال مجازات های قانونی علیه آنها را خواهان شد.

در گزارش مذکور از نهادهای بین المللی مربوطه پیگرد قانونی مسئولین این گونه حوادث از جمله مقامات کشورهای ائتلاف سعودی خواسته و تاکید شده است: آنها به اتهام مشارکت در این تخلفات و حمایت از متهم اصلی باید به دادگاه های بین المللی معرفی شوند.

سازمان امدادرسانی آکسفام هم چندی پیش با اعلام اینکه ظرف یک سال اخیر حدود هر روز یک کودک در یمن کشته شده است گفت: علاوه بر گرسنگی و بیماری های مختلف، حوادث خشونت آمیز جان غیرنظامیان یمنی و بخصوص بچه ها را تهدید می نماید.

حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، از ششم مارس 2015 (ششم فرودین ماه سال 1394) شروع شده است و همچنان ادامه دارد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 459

به "تجاوز جنسی شبه نظامیان ائتلاف سعودی به چند کودک در جنوب غرب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجاوز جنسی شبه نظامیان ائتلاف سعودی به چند کودک در جنوب غرب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید