بیانیه وزارت خارجه روسیه در مورد دیدار عراقچی و ریابکوف

به گزارش واندر هنگر، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای به محور گفت وگوهای معاونان وزرای امور خارجه ایران و روسیه اشاره نموده است.

بیانیه وزارت خارجه روسیه در مورد دیدار عراقچی و ریابکوف

به گزارش واندر هنگر، وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در بیانیه ای با اشاره به رایزنی های سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان و سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه نوشت که این دو مقام بر سر مسائل مرتبط با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک به گفت وگو پرداخته اند.

طبق این بیانیه، دو طرف با در نظر دریافت اساس و منافع برنامه جامع اقدام مشترک، بر اجرای توافقات منعقد شده در سال 2015 و پایبندی به تعهدات هسته ای مجددا تاکید کردند.

معاون وزرای امور خارجه دو کشور همچنین بر بر لزوم حفظ توافق هسته ای،حمایت از ابتکارات سازنده، کوشش برای حفظ همبستگی، اجرای طولانی مدت برجام و کاهش تنش در خلیج فارس تاکید کردند.

به گزارش واندر هنگر، روز گذشته خبرگزاری تاس به نقل از یک منبع آگاهااز برنامه دیدار سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران با سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در مسکو خبر داده بود. این منبع روس همچنین مدعی شده بود که محور گفت وگوهای این دو مقام شامل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نیز شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 509

به "بیانیه وزارت خارجه روسیه در مورد دیدار عراقچی و ریابکوف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه وزارت خارجه روسیه در مورد دیدار عراقچی و ریابکوف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید