برگزاری آزمون های مدارس سمپاد از 30 خرداد

به گزارش واندر هنگر، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان در 30 و 31 خرداد اطلاع داد.

برگزاری آزمون های مدارس سمپاد از 30 خرداد

خسرو ساکی در گفت وگو با واندر هنگر، در این باره اظهار کرد: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در پایه هفتم با 174 هزار و 342 شرکت نماینده در 961 حوزه اجرایی در روز پنج شنبه 30 خرداد ماه برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی پایه دهم نیز با 262 هزار و 525 شرکت نماینده در 1420 حوزه اجرایی روز آدینه 31 خرداد در سطح کشور برگزار می گردد.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این آزمون به صورت مشترک از سوی مرکز پرورش استعدادهای درخشان و مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش برگزار می گردد گفت: آمادگی کامل برای برگزاری این آزمون ها وجود دارد، تمهیدات فراهم شده و مسئله ای در این زمینه نداریم.

به گزارش واندر هنگر، فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای جوان و دانش پژوهان جوان نیز پیش از این درباره جزئیات این آزمون ها گفته بود: از مجموع بیش از 260 هزار ثبت نامی در سمپاد متوسطه دوم تحت عنوان تکمیل ظرفیت، 12 هزار نفر و در مدارس نمونه دولتی هم 50 هزار نفر پذیرش می شوند.

وی درباره منابع آزمون ورودی متوسطه دوره اول گفت: با توجه به اینکه اسم مدارس تیزهوشان است علی القاعده باید هوش، سنجیده گردد. علت این است که پیشینیان ما از سنجش استعداد تحصیلی استفاده می کردند این بود که یک همبستگی مثبت بین هوش و استعداد تحصیلی وجود دارد، لذا پایه علمی داشت، نه آنکه کلاً مردود باشد. منتها به سبب آسیبی که به دوره ابتدایی می زد به سمت سنجش هوش سوق پیدا کرد.

مهاجرانی بیان کرد که سال جاری یقیناً از شیوه سال قبل استفاده نمی گردد. آزمون سال جاری پایه هفتم از جنس هوش است و منبع مشخصی ندارد. علم می گوید تنها دو درصد جامعه از هوش بالا برخوردارند؛ از خانواده ها می خواهیم فرزندان خود را تحت فشار نگذارند و اجازه دهند هرکدام با استعدادهایی که دارند جهت موفقیت شأن را طی نمایند. سمپاد مساوی موفقیت نیست و برعکس.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 225

به "برگزاری آزمون های مدارس سمپاد از 30 خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری آزمون های مدارس سمپاد از 30 خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید