با گفت و گو می توان به رشد اجتماعی رسید، نباید به کرسی های آزاد اندیشی نگاه امنیتی داشت

به گزارش واندر هنگر، یک دانشجوی حقوق دانشگاه شهید بهشتی و از شرکت کنندگان هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران گفت:اگر در سطح جامعه گفت و گو شکل گیرد در آن صورت شاهد رشد کشور خواهیم بود.

با گفت و گو می توان به رشد اجتماعی رسید، نباید به کرسی های آزاد اندیشی نگاه امنیتی داشت

سید مجتبی جوادی در گفت و گو با واندر هنگر، اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما فرهنگ گفت وگو در سطوح مختلف شکل نگرفته و هر فردی صرفا می خواهد نظر خود را به صورت متکلم وحده به دیگران ابراز کند.

وی ادامه داد: یکی از الزامات برگزاری این مناظرات این است که ما برای رشد فناوری درکشور خود به محیط هایی نیازمندیم که در آن ها گفت وگو شکل گیرد تا حق و باطل از یکدیگر تمیز داده شوند چرا که اینگونه است که سخن درست و منطقی معین می گردد.

جوادی اضافه نمود: اگر این فرهنگ سازی از دوران دانشجویی شکل گیرد زمانی که دانشجو وارد اجتماع شد این فرهنگ را به جامعه تزریق می نماید و در آن زمان رشد فرهنگی اجتماعی و علمی را شاهد خواهیم بود.

این دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی راجع به تاثیرات این مناظرات در مورد افزایش نقدپذیری در جامعه گفت: قطعا این مناظرات ظرفیت نقدپذیری دانشجویان را افزایش می دهد زیرا دانشجو راجع به موضوع مطرح شده با زاویه دید دیگری که از جانب تیم حریف مطرح شده ،روبرو می گردد و درمی یابد که نظر او همواره صحیح نیست و امکان اشتباه وجود دارد.

جوادی راجع به انگیزه خود از شرکت دراین مسابقات گفت: زمانی که در ابتدا با این مسابقات به خوبی آشنا نبودم گمان میکردم که این مناظرات صرفا به عنوان یک تریبون برای تمرین مستدل بودن و دقیق حرف زدن است اما زمانی که خودم در مسابقات حضور پیدا کردم به تحقق شعار مسابقات پی بردم.

وی نقاط ضعف برگزاری این مناظرات را مرتبط با برخی مسائل اجرایی دانست که از این میان می توان به عدم امکان تجدید نظر داور و عدم وجود امکانات کافی برای دانشجویان شرکت نماینده اشاره نمود.

پیشنهاد جوادی برای دوره های آتی نیز این است که باید یک نقشه راهبردی برای تاریخ برگزاری کلیه مسابقات باشد تا تیم ها بتوانند به خوبی برنامه ریزی نمایند.

این دانشجو در نهایت برای طرح نقدی از مسئولان گفت: مسئولین کشور ما نباید نسبت به کرسی های آزاد اندیشی نگاه امنیتی داشته باشند، در واقع باید اجازه داد نظریات گوناگون مطرح گردد تا شاهد رشد کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 105

به "با گفت و گو می توان به رشد اجتماعی رسید، نباید به کرسی های آزاد اندیشی نگاه امنیتی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با گفت و گو می توان به رشد اجتماعی رسید، نباید به کرسی های آزاد اندیشی نگاه امنیتی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید