اوباما: اعتراض های امروز آمریکا با دهه 1960 قابل مقایسه نیست

به گزارش واندر هنگر، رئیس جمهوری سابق آمریکا ضمن درخواست ایجاد اصلاحاتی در ساختار پلیس این کشور گفت: معترضان باید کاری نمایند که صاحبان فعلی قدرت نتوانند احساس راحتی نمایند.

اوباما: اعتراض های امروز آمریکا با دهه 1960 قابل مقایسه نیست

به گزارش واندر هنگر به نقل از فارس، باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا روز چهارشنبه خطاب به معترضان به قتل یک شهروند سیاه پوست آمریکایی گفت، باید آرامش را از صاحبان قدرت در این کشور بگیرند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه ان بی سی، اوباما در پیامی ویدئویی گفت : برای ایجاد تغییر واقعی، از یک سو باید مشکل را برجسته کنیم و از سویی باید کاری کنیم که صاحبان قدرت نتوانند احساس راحتی نمایند. اما باید آن را به راهکار هایی عملی و قوانینی قابل اجرا تبدیل کنیم.

رئیس جمهور سابق آمریکا گفت معترضان برای اولین بار در تاریخ اعتراضات این چنینی، تغییر در ساختار پلیس این کشور در سطح ملی و سازمانی را خواهان هستند.

اوباما گفت: به اندازه ای درباره تاریخ اطلاعات دارم که بگویم اعتراضات ضدنژادپرستی روزهای اخیر با اعتراضات دهه 1960 متفاوت و غیر قابل مقایسه است.

وی اعتراضات اخیر در آمریکا را نتیجه مستقیم فعالیت ها و سازماندهی و مشارکت شمار بالای جوانان سرتاسر این کشور دانست که به صف شده اند تا تفاوت هایی را ایجاد نمایند.

دوشنبه هفته گذشته فیلمی منتشر شد که نشان می داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ مظنون سیاه پوست که جورج فلوید نام داشت و همچنین به شروع تظاهرات هایی علیه تبعیض نژادی منجر شد.

تجمعات اعتراضی علیه قتل فلوید از سه شنبه شب در شهر مینیاپولیس شروع شده و تدریجاً به دیگر نقاط آمریکا و حتی دیگر کشورها نظیر انگلیس و فرانسه نیز کشیده شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1024

به "اوباما: اعتراض های امروز آمریکا با دهه 1960 قابل مقایسه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما: اعتراض های امروز آمریکا با دهه 1960 قابل مقایسه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید