افشای بندهای توافق نظامی روسیه و سودان

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران آنلاین:روسیه بندهای اصلی توافق نظامی میان خود با سودان را فاش کرد و معین شد هدف از این توافق، تسهیل در ورود ناوهای جنگی به بنادر دو کشور است.

افشای بندهای توافق نظامی روسیه و سودان

شبکه روسیا الیوم به نقل از پایگاه اطلاعات حقوقی روسیه اعلام نمود که توافق نظامیانجام شده میان روسیه و سودان بر اجازه ورود به کشتی های جنگی به بنادر دو کشور تاکید دارد که بر این اساس، این امر باید در حداقل هفت روز کاری قبل از زمان ورود کشتی ها اعلام گردد.

طبق این گزارش، هدف از توافق مذکور گسترش همکاری نظامی میان روسیه و سودان طبق قوانین دو کشور، اصول، قوانین و معاهدات بین المللی است.

به گزارش ایسنا، طبق این توافق، دو طرف به تبادل اطلاعات و دیدگاه ها درباره مسائل نظامی، سیاسی و تقویت اعتماد متقابل و امنیت بین المللی خواهند پرداخت.

همچنین روسیه و سودان برای گسترش روابط خود در زمینه های آموزش نظامی مشترک نیروها، آموزش مهندسی، آموزش نظامی، پزشکی نظامی، تاریخ و هیدروگرافی نظامی و همچنین ورزش و فرهنگ کوشش و همکاری خواهند کرد.

طبق توافق موردنظر، دو طرف همچنین تجربیات خود را برای حفظ صلح تحت نظارت سازمان ملل و همکاری در فعالیت های جستجو و امدادرسانی در دریا به کار خواهند گرفت.

تحولات اخیر سودان مانع از اجرایی شدن این توافق نشده، طوری که توافق مذکور 9 مه جاری وارد فاز اجرایی شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 204

به "افشای بندهای توافق نظامی روسیه و سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای بندهای توافق نظامی روسیه و سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید