افشاگری نیویورک تایمز از لحظه وقوع کشته شدن محافظ شاه سعودی

به گزارش واندر هنگر، فارس نوشت: روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه نوشته است شنبه شب همزمان با قتل محافظ شاه سعودی، ریاض از سرویس های اطلاعاتی منطقه برای جمع آوری اطلاعات در خصوص شماری از شهروندان سعودی درخواست یاری نموده است.

افشاگری نیویورک تایمز از لحظه وقوع کشته شدن محافظ شاه سعودی

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی در خصوص قتل عبدالعزیز الفغم محافظ شخصی شاه و ولی عهد عربستان سعودی، اطلاعاتی منتشر نموده که بر تردیدها در خصوص روایت رسمی ریاض از این حادثه می افزاید.

در حالی که ریاض قتل الفغم را حاصل یک درگیری شخصی میان او و یکی از دوستانش عنوان نموده، نیویورک تایمز در گزارش خود از تحرکات اطلاعاتی ریاض همزمان با مرگ این فرد خبر داده، که این گمانه را تقویت می نماید که واقعیت قتل او با آنچه عربستان سعودی ادعا نموده، متفاوت باشد.

نیویورک تایمز نوشته است: هنوز معین نیست که انگیزه فرد تیرانداز چه بوده، اما یک فرد آگاه می گوید شنبه شب همان حوالی زمان قتل، مقام های سعودی با منابع اطلاعاتی منطقه ای تماس گرفته و از آن ها برای جمع آوری و تحلیل اطلاعات درباره شماری از شهروندان سعودی درخواست یاری نموده اند.

این گزارش به نقل از این فرد آگاه که خواسته نامش فاش نگردد، می افزاید: شاه سلمان و فرزند و ولی عهد قدرتمند او، محمد بن سلمان، شخصا برای جمع آوری این اطلاعات فشار آورده اند. معین نیست که سعودی ها به دنبال اطلاعات در خصوص چه کسانی بوده اند و آیا این کوشش با تیراندازی به ژنرال الفغم ارتباطی داشته است، یا نه.

از روز گذشته که خبر قتل این محافظه ارشد خاندان پادشاهی سعودی منتشر شد، حدس های مختلفی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده که همگی در تردید در روایت رسمی ریاض از این حادثه اشتراک دارند. امروز وبگاه خبری عربی 21، در گزارشی در خصوص مشعل بن ممدوح که گفته می گردد عامل تیراندازی و قاتل الفغم است، نوشت بر خلاف آنچه که ریاض می گوید، این فرد، شهروندی عادی نبوده است. به نوشته این پایگاه، ممدوح عضو سابق شورای مشورتی سعودی و احتمالا از افسران اطلاعاتی عربستان است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 414

به "افشاگری نیویورک تایمز از لحظه وقوع کشته شدن محافظ شاه سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری نیویورک تایمز از لحظه وقوع کشته شدن محافظ شاه سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید